Home

Prvé detské vinohradnícke ihrisko

Pri príležitosti sviatku sv. Urbana sme v golianovských vinohradoch otvorili prvé detské ihrisko s vinohradníckou tematikou. Darcami boli Nadácia Granvia a Nitrianska komunitná nadácia.

Čítajte viac...

 

Vinarska50.SK

Malebný vinohradnícky kraj dolnej Nitry ponúka ideálne podmienky pre cykloturistiku. Kombináciou týchto dvoch fenoménov chceme poskytnúť aktívnym i príležitostným cyklistom možnosť spoznať náš kraj. Po absolvovaní 50 km na bicykli prednostne po poľných cestách hlavne cez vinohrady obcí nášho regiónu bude pripravené vyhodnotenie spojené s ochutnávkou produktov miestnej gastronómie a vinárstva pri tónoch cimbalovej muziky.

Čítajte viac...

 

Dve percenta z dane 2014

Ako každý rok, tak aj tento môžete podporiť svojimi dvoma percentami nadácie, združenia, a iné neziskové organizácie. Naše občianske združenie má možnosť prijímať tieto dve (tri) percentá a preto by sme Vás chceli poprosiť o zváženie, či by ste tie Vaše nedarovali práve nám.

Čítajte viac...

 

Vinársky dvor svätého Urbana

V Golianovských vinohradoch vyrastá areál Vinárskeho dvora sv. Urbana. Prístrešok je už hotový, pripravujeme pokládku trstinovej strechy, neváhaj a pridaj ruku k dielu.

Čítajte viac...

 

František Majerčík a jeho ruská anabáza

Je tomu úž sto rokov, čo začala prvá svetová vojna. Dotkla sa aj mnohých z vtedajšíchLapášskych Ďarmôt. Bojovali na rôznych frontoch. Od ruského, cez taliansky až po francúzsky.

Čítajte viac...

 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Vývoj názvu Golianova

  • 1156 Gurmot
  • 1234 Gurmot, aliud Gurmot
  • 1773 Lapos Gyarmath
  • 1920 Lapáš Darmoty
  • 1927 Lapášske Ďarmoty
  • 1948 Golianovo

Partnerské weby

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Golianovo

TOPlist

Who's Online

Aktuálne máme 79 hosťov prítomný

História

Logo rondelPovodné stvárnenie logotypu vychádza z pôdorysu trojitého rondelu so šiestimi vstupnými bránami. Symbolizuje náš vzťah k histórii. Čítaj ďalej...

Vinohradníctvo

Logo vínoOdvodený logotyp v pozadí s viničovým listom je hyperbolou na strapec hrozna tvorený nesymetricky rozmiestnenými, rôzne veľkými bobuľami. Čítaj ďalej...

Cyklotrasa

Logo cykloVariácia logotypu s nevtieravo dotvorenou postavou cyklistu na bicykli je odkazom na ciel vytvoriť náučný cyklo chodník v chotári obce. Čítaj ďalej...