Home

Odborná degustácia

Dňa 26.02.2012 sa uskutočnila odborná degustácia 205 vzoriek vína s nasledujúcimi výsledkami. Ocenenia budú odovzdané na verejnej výstave vín 2. marca 2012 o 19.00 hod. v kultúrnom dome v Golianove po slávnostnom otvorení výstavy.

Čítajte viac...

 

Dve percenta z Vašej dane

Ako každý rok, tak aj tento môžete podporiť svojimi dvoma percentami nadácie, združenia, a iné neziskové organizácie. Naše občianske združenie má prvý rok možnosť prijímať tieto dve percentá a preto by sme Vás chceli poprosiť o zváženie, či by ste tie Vaše nedarovali práve nám.

Čítajte viac...

 

Strekov 1075 - ochutnávka

Dňa 19.11.2011 sa skupinka 28 členov výpravy dostavila do vinárstva Strekov 1075. Privítal nás p. Tibor – jeden zo zakladateľov čerstvou vínovicou z Devínu, ročník 2010. Po prehliadke technológie a pivničných priestorov nás zaviedol do degustačnej miestnosti v budove bývalej sýpky.

Čítajte viac...

 

Koledníci

Na Troch kráľov sa skupinka 10 detí vybrala do príbytkov v Golianove, aby pripomenuli tradíciu koledníkov a zároveň prispeli na rozvojové projekty v Afrike.

Čítajte viac...

 

Grant z programu "Aby ľudia ľuďom pomáhali"

Dňa 22. septembra 2011 sa na Svätoplukovom námesti konalo slávnostné vyhodnotenie grantového programu a odovzdávanie umeleckých diel - figúrok z grantového kola "Aby ľudia ľuďom pomáhali".

Čítajte viac...

 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Vývoj názvu Golianova

  • 1156 Gurmot
  • 1234 Gurmot, aliud Gurmot
  • 1773 Lapos Gyarmath
  • 1920 Lapáš Darmoty
  • 1927 Lapášske Ďarmoty
  • 1948 Golianovo

Partnerské weby

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Golianovo

TOPlist

Who's Online

Aktuálne máme 79 hosťov prítomný

História

Logo rondelPovodné stvárnenie logotypu vychádza z pôdorysu trojitého rondelu so šiestimi vstupnými bránami. Symbolizuje náš vzťah k histórii. Čítaj ďalej...

Vinohradníctvo

Logo vínoOdvodený logotyp v pozadí s viničovým listom je hyperbolou na strapec hrozna tvorený nesymetricky rozmiestnenými, rôzne veľkými bobuľami. Čítaj ďalej...

Cyklotrasa

Logo cykloVariácia logotypu s nevtieravo dotvorenou postavou cyklistu na bicykli je odkazom na ciel vytvoriť náučný cyklo chodník v chotári obce. Čítaj ďalej...