Home

Dve percentá z dane 2015

Ako každý rok, tak aj tento môžete podporiť svojimi dvoma percentami nadácie, združenia, a iné neziskové organizácie. Naše občianske združenie má možnosť prijímať tieto dve (tri) percentá a preto by sme Vás chceli poprosiť o zváženie, či by ste tie Vaše nedarovali práve nám.

Čítajte viac...

 

Slová uznania

Časopis Pozdrav z Dolnej Nitry priniesol reportáž z Golianova a na strane číslo 12 a 13 sa pozitívne vyjadril o aktivitách nášho OZ.

Čítajte viac...

 

Vojenské mapovania

Vojenské potreby rakúsko-uhorskej monarchie si v 2. pol. 18. stor. vyžiadali vyhotovenie máp veľkých mierok na uľahčenie orientácie v teréne pri vojenských operáciách a presunoch vojska. Z dôvodu prehratej rakúsko-pruskej vojny, kde jednou z príčín boli aj nedostatočne podrobné mapy, nariadila Mária Terézia v máji 1764 celoplošné mapovanie monarchie.

Čítajte viac...

 

Golianovské vinohrady v klipe na AeroMobil

Zaujímavý projekt z Nitry vzlietol z janikovského letiska a zamieril rovno ku golianovkým a čechynským vinohradom. V pozadí sa mihne i janikovský dub. Pozrite si hlavne od 2:39 minúty.

Čítajte viac...

 

Ortofotomapa Slovenska 1950

Unikátny projekt spustila v rámci Centra excelentnosti pre podporu rozhodovania v lese a krajine firma Geodis. Na historickej ortofotomape, zhotovenej na základe leteckých snímok zo 40-tych a 50-tych rokov sa môžete pozrieť, ako vyzeralo Slovensko z vtáčej perspektívy.

Čítajte viac...

 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Vývoj názvu Golianova

  • 1156 Gurmot
  • 1234 Gurmot, aliud Gurmot
  • 1773 Lapos Gyarmath
  • 1920 Lapáš Darmoty
  • 1927 Lapášske Ďarmoty
  • 1948 Golianovo

Partnerské weby

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Golianovo

TOPlist

Who's Online

Aktuálne máme 83 hosťov prítomný

História

Logo rondelPovodné stvárnenie logotypu vychádza z pôdorysu trojitého rondelu so šiestimi vstupnými bránami. Symbolizuje náš vzťah k histórii. Čítaj ďalej...

Vinohradníctvo

Logo vínoOdvodený logotyp v pozadí s viničovým listom je hyperbolou na strapec hrozna tvorený nesymetricky rozmiestnenými, rôzne veľkými bobuľami. Čítaj ďalej...

Cyklotrasa

Logo cykloVariácia logotypu s nevtieravo dotvorenou postavou cyklistu na bicykli je odkazom na ciel vytvoriť náučný cyklo chodník v chotári obce. Čítaj ďalej...